Wykonujemy diagnostykę samochodową – czynność, dzięki której jeszcze szybciej zlokalizujemy i usuniemy usterkę.

Samochody obecnie jeżdżące po polskich drogach wyposażone są w komputery. Jeśli jesteś laikiem to od razu informujemy – nie są to typowe, znane Tobie komputery, ukryte gdzieś głęboko. To po prostu mechanizm, który nad wszystkim czuwa. Jeśli w czasie jazdy usłyszysz charakterystyczny dźwięk, a na desce rozdzielczej pojawi się na przykład napis o spalonej żarówce w samochodzie lub konieczności wymiany oleju, to informację tę zawdzięczasz właśnie komputerowi pokładowemu Twojego samochodu.

Proces ten można odwrócić – jeśli Twoje oko nie dostrzega usterki wystarczy w naszym warsztacie samochodowym dokonać komputerowej diagnostyki samochodu. Da nam to odpowiedź na wiele nurtujących kwestii..

Komputerowa diagnostyka samochodu może być idealna nie tylko podczas użytkowania auta, ale również przed jego zakupem. Można więc w towarzystwie doradcy samochodowego lub rzeczoznawcy motoryzacyjnego udać się do warsztatu i wykonać badanie samochodu poprzez między innymi sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, czy sprawdzenie przebiegu auta. W praktyce wygląda to tak, że pracownik naszego warsztatu motoryzacyjnego podłącza komputer samochodowy do komputerowej diagnostyki samochodowej i w tym momencie rozpoczyna się poszukiwanie usterki, która zakłóca prawidłowe funkcjonowanie auta lub ogólne sprawdzenie stanu pojazdu.

Komputerowa diagnostyka samochodowa ma niewątpliwie jedną, dużą zaletę – dzięki niej możliwe jest rozpoznanie stanu technicznego pojazdów bez ich demontażu przy braku naruszeń podstawowego funkcjonowania połączeń elementów, z wykorzystaniem specjalnej aparatury techniczno-pomiarowej i metod badań diagnostycznych. Taka forma diagnozowania auta daje możliwość oceny stanu technicznego poszczególnych układów i zespołów pojazdów mechanicznych na podstawie porównania wartości parametrów stanu z wartościami parametrów określonych przez producenta. Przy pomocy specjalnego interfejsu staje się możliwe zdiagnozowanie wszystkich systemów znajdujących się w samochodzie.

Dzięki komputerowej diagnostyce samochodowej można rozpoznać kody usterek (AIR BAG, ABS, IMMOBILAIZER, SILNIK, ITD.), a także podglądać parametry samochodu podczas jazdy (silnik, ciśnienie doładowania, czasy wtrysków, temperaturę, przepływomierz, wskaźniki). Niektóre urządzenia diagnostyczne pozwalają dodatkowo na sterowanie automatycznych skrzyń biegów, poduszek powietrznych, czy chociażby układów klimatyzacji. Sprawdzenie auta przez zakupem warto rozpocząć właśnie od wizyty w warsztacie i podłączeniu pojazdu „pod komputer” – często okazuje się, że usterki ukrywane przez handlarzy szybko wychodzą na jaw po komputerowej diagnostyce samochodowej. Tego typu inspekcje samochodów z pewnością pomogą, a nie zaszkodzą przyszłemu, potencjalnemu odbiorcy.